Treci peste conţinut

  • Welcome Back Anonymous!
  • Acum este Mie Iun 24, 2026 2:36 am
  • Prima pagină ‹ Electronica (Tot ce tine de Electronica dar nu Auto) ‹ Componente Electronice
  • Schimbă dimensiunea fontului
  • Versiune printabilă

Componenta?

Discutii despre Componente Electronice
Scrie un răspuns
2 mesaje • Pagina 1 din 1
  • Reclama

Componenta?

Mesajde George » Dum Feb 07, 2010 12:25 am

Mai stie careva din voi ce reprezinta aceasta componenta?
(doar din curiozitate ca oricum abia am prins eu astea)
x.jpg
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
George
 
Mesaje: 40
Membru din: Vin Feb 05, 2010 10:14 pm
Sus

Re: Componenta?

Mesajde admin » Dum Feb 07, 2010 11:09 am

Pare un detector cu cristal, de la un radio vechi dinainte de razboi,dar ceva mai de lux ca strabunicul meu avea unul mai rudimentar si cu doua borne,una de antena si alta la pamant, iar totul era ascultat in casti (fara alimentare).
Apoi a avut unul intr-o carcasa de lemn cu Difuzor si tot fara baterii , sata find ceva mai avansat avea ceva componente in interior si chiar se auzea destul de tare tinand cont ca alimentarea o avea de pe tabla de acoperis si un tarus de metal batut in pamant.
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 108
Membru din: Vin Oct 02, 2009 12:12 pm
Locaţie: Bucuresti
  • Site web
Sus


Scrie un răspuns
2 mesaje • Pagina 1 din 1

Înapoi la Componente Electronice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

www.walipet.ro
phpBB Dashboard
  • Autentificare
  • Înregistrare
  • FAQ
Google


Linkuri:
  • Prima pagină
  • Echipa • Şterge toate cookie-urile forumului • Ora este UTC + 2
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | proGravity v3.0.4 - Design by Ika © 2009 ShadowFlames Development Translation/Traducere: phpBB România
cron