Treci peste conţinut

  • Welcome Back Anonymous!
  • Acum este Mie Iun 24, 2026 11:29 pm
  • Prima pagină ‹ Auto BMW (tot ce tine de BMW) ‹ Mecanica
  • Schimbă dimensiunea fontului
  • Versiune printabilă

Ajutor demontare injector la 530D 2002

Mesaje ce tin de partea Mecanica - Depanare si Intretinere
Scrie un răspuns
2 mesaje • Pagina 1 din 1
  • Reclama

Ajutor demontare injector la 530D 2002

Mesajde iulian » Lun Feb 08, 2010 8:37 pm

Imi putesti spune si mie daca ati incercat sa scoateti injectoarele de la vreun 530D , pe mine m-a obosit mai mult decat zapada,ma chinui de 6 ore sa scot un injector care curge pe retur si cand pun contactul arunca motorina pe retur de nu se poate, daca dau la cheie masina nu porneste si tot la acelasi injector curge motorina pe retur. Am altul bun dar cum al scot pe asta vechi ca l-am ciocanit, l-am apucat cu clestele si degeaba, parghie nu pot sa fac pentru ca ,capacul de la tacheti e din plastic si mi-e fruica sa nu al sparg. Dati-mi si mie o idee ceva cumva :oops: :oops:
Avatar utilizator
iulian
 
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Noi 21, 2009 8:49 pm
Sus

Re: Ajutor demontare injector la 530D 2002

Mesajde valipet » Vin Feb 12, 2010 8:13 pm

Salut, scuze pentru intarzierea raspunsului dar am avut probleme cu Siteul si cu Forumul, Ca sa poti demonta Injectorul la CommonRail care e si ruginit putin pe exterior iti trebuie o scula numita "Puller"sau Extractor care are o tija mai lunga care se infileteaza pe injector si o greutate care culiseaza pe tija asta care in capat are un blocaj, tre sa dai cu greutatea in blocajul de sus si in momentul ala socul de lovitura extrage injectorul,bineinteles nu din prima incercare trebuie sa incerci de mai multe ori, depinde cat de blocat e.
puller.jpg

Succes!
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
valipet
Site Admin
 
Mesaje: 273
Membru din: Lun Feb 08, 2010 3:38 pm
Sus


Scrie un răspuns
2 mesaje • Pagina 1 din 1

Înapoi la Mecanica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

www.walipet.ro
phpBB Dashboard
  • Autentificare
  • Înregistrare
  • FAQ
Google


Linkuri:
  • Prima pagină
  • Echipa • Şterge toate cookie-urile forumului • Ora este UTC + 2
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | proGravity v3.0.4 - Design by Ika © 2009 ShadowFlames Development Translation/Traducere: phpBB România