Treci peste conţinut

  • Welcome Back Anonymous!
  • Acum este Mie Iun 24, 2026 11:25 pm
  • Prima pagină ‹ Bancuri, Glume ,Divertisment (Tot ce tine de Descretit Fruntea) ‹ Poezii si Cantecele Haioase
  • Schimbă dimensiunea fontului
  • Versiune printabilă

La Scoala de Ion Pribeagu

Aici puteti posta Poezii sau Cantece care va amuza.
Scrie un răspuns
1 mesaj • Pagina 1 din 1
  • Reclama

La Scoala de Ion Pribeagu

Mesajde valipet » Mar Mar 02, 2010 5:13 pm

La scoala

Zvon si ciripiri de glasuri
Joc cu mingi si de sageti
Toate astea se întâmpla
La o scoala de baieti.

Într-o pauza profesoara
Pune câte o întrebare
- Ce ai vrea tu sa ai Naftule
Când ai sa te faci mare?

- Eu as vrea o bicicleta
- Dar tu, Smil?
- Un avion!
- Dar tu ala mic de colo
Ia raspunde, Natansohn?

- Eu... raspunde ala micu
Cu privirile hai-hui
Ma ietati gheverot, însa
mi-e rusine sa va spui...

- Ce înseamna „mi-e rusine”?
Spune-mi draga ca te pup
- Eu, când o sa fiu mai mare
Vreau sa-mi creasca par pe trup!

- Par pe trup? Cum vine asta?
Mie spune-mi momentan
Vrei ca sa traiesti în pesteri
Sau în jungla ca Tarzan?
- Nu vreau sa traiesc în pesteri
Sau în codru în Guyana
Ci asa precum traieste
Verisoara mea Sosana.

- Da drumoasa si isteata
Ce mai? Strasnica muiere
Are un smoc de par în fata
Si câstiga o avere.
Avatar utilizator
valipet
Site Admin
 
Mesaje: 273
Membru din: Lun Feb 08, 2010 3:38 pm
Sus

Scrie un răspuns
1 mesaj • Pagina 1 din 1

Înapoi la Poezii si Cantecele Haioase

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

www.walipet.ro
phpBB Dashboard
  • Autentificare
  • Înregistrare
  • FAQ
Google


Linkuri:
  • Prima pagină
  • Echipa • Şterge toate cookie-urile forumului • Ora este UTC + 2
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | proGravity v3.0.4 - Design by Ika © 2009 ShadowFlames Development Translation/Traducere: phpBB România
cron